Бесплатно модули и шаблоны DLE скачать шаблоны для веб сайтов


Свiтлоград

Фінансова звітність ОСББ

     Сьогодні у будинках, в яких були створені ОСББ,  існує безліч проблем господарювання. Ще одна проблема з’явилась, коли прийшов термін подавати річну звітність за 2013 рік. Управління статистики у місті Нікополі та Нікопольська ОДПІ почали вимагати від ОСББ здачі Балансу. 99% існуючих у місті об’єднань багатоквартирних будинків такий звітний документ ніколи не подавали, але на вимогу органів державного контролю вимушені  терміново заповнювати певні дані.
     Розглянемо деякі аспекти складання фінансового звіту – Баланс.
    Відповідно до Національного положення бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» (НПБО1) баланс це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал.
     Із цього твердження виникає декілька  питань.
     По-перше, чи має ОСББ активи, які відображаються в балансі?
   У відповідності до НПБО1, активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому. Але ОСББ створюється в будинках не для отримання економічних вигод, а для належного утримання та використання неподільного і загального майна. Як визначають Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Типовий Статут ОСББ, об’єднання є неприбутковою установою і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об’єднання. То незрозуміло, які економічні вигоди отримують співвласники від володіння неподільним загальним майном.
    Доречи, у самому НПБО1 визначено, що фінансова звітність формується з дотриманням принципу автономності. Тобто, кожне підприємство розглядається як юридична особа, що відокремлена від власників; тому особисте майно і зобов’язання власників не повинні відображатись у фінансовій звітності підприємства.
  По-друге, які зобов’язання ОСББ має відображати в балансі? Зобов’язання це заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди. Оскільки ОСББ не має ресурсів, що втілюють економічні вигоди, та ніяка заборгованість не призведе до їх зменшення. А отже, ОСББ не має зобов’язань, які мають відображатись в балансі.
    По-третє, яким видом підприємства є ОСББ? Управління статистики має забезпечувати підприємства необхідними бланками звітності. Бланк балансу, який видається для заповнення ОСББ, має позначку у правому верхньому куті «Додаток 1 до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва».
У відповідності до Наказу Державного комітету статистики України № 125 «Про затвердження Методичних положень щодо формування статистичної інформації  про діяльність суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва це:
     - юридичні  особи  -  суб'єкти   підприємницької   діяльності будь-якої  організаційно-правової  форми  господарювання  та форми власності,  в  яких  середньооблікова  чисельність  працюючих   за звітний  період  (календарний  рік)  не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 500000 євро;
    - фізичні   особи,   зареєстровані  у  встановленому  законом порядку як  суб'єкти  підприємницької  діяльності.
    ОСББ є юридичною особою, але його діяльність не є підприємницькою. Відповідно до Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Отже, ОСББ не є малим підприємством.
     А взагалі, чи визначено Державною службою статистики України подання балансу ОСББ у 2014 році? Для цього звертаємось на офіційний сайт Головного Управління статистики у Дніпропетровській області. На сайті розміщено Табель (перелік) форм   державних  статистичних   спостережень  для  підприємств,  організацій  та  установ Дніпропетровської області на 2014 рік. Табель містить перелік форм державних статистичних спостережень, які були затверджені Держстатом України на 2014 рік. По кожній формі наводиться її найменування, індекс, періодичність та строки подання, перелік респондентів (хто подає). В переліку респондентів знаходимо ОСББ і визначаємо, що у 2014 році об’єднання мають подавати форми:  «Житловий фонд» та «Про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії».
     Що стосується вимог подання балансу до Нікопольської ОДПІ, то відповідь шукаємо у податковому законодавстві. У відповідності до п.46.2 Податкового кодексу платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Але, ОСББ є неприбутковою установою і складає не податкову декларацію з податку на прибуток, а звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій.
    Отже, можна зробити висновок, що на сьогодні не розроблено бланк звітності, який об’єктивно містить інформацію про фінансовий стан ОСББ. ОСББ не має активів та зобов’язань, які мають бути відображені в балансі. ОСББ не є суб’єктом малого підприємництва. Держкомстат України не вніс баланс ОСББ до переліку форм державних статистичних спостережень. ОСББ є неприбутковою установою і не подає податкову декларацію з податку на прибуток.
   Таким чином вважаю, що законодавче поле не врегульовує обов’язковість подання фінансового звіту Балансу об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку.
     Запрошую фахівців для обговорення питання.


Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktwitter,Google +, и видео на нанем канале: Канал на youtube


 

 • Категория: Авторские: / Свiтлоград
 • Автор: Алена Черная,Дата публикации: 10-02-2014, 00:42Просмотров: 15 308 Комментариев: 45
 • Теги:
  ПОХОЖИЕ НОВОСТИ
  Ошибка!
  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
  Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


  •             
   szlahta (10 февраля 2014 06:38)
   Читатели | Offline
   http://durdom.in.ua/public/sys/img_52f776fa24b30.jpg
   Немного юмора.
   А так статья правильная.Даже и обсуждать нечего. Может в суд прямо подавать или еще каким то образом бороться?

   Регистрация: 11.01.2012

   Новостей: 54

   Коментариев: 5 914

  •             
   Алексей Савченко (10 февраля 2014 07:16)
   Доверительная | Offline
   Сдавать пустой бланк? С прочеркми? Не вариант?

   Регистрация: 21.11.2011

   Новостей: 7

   Коментариев: 3 272

  •             
   infopotok (10 февраля 2014 10:11)
   Читатели | Offline
   ОСББ - это мина... новой конструкции... какой? она будет взрываться бесконечное кол-во раз и в разных точках Украины.
   Сейчас эти проблемы не имеют такого размаха, так как отпугнут даже самых доверчивых к подобной форме хозяйствования.
   Но придет время, когда жильцам придется содержать чуть ли не целый руководящий штат как для любой фирмы, и бухгалтера, и юриста, и соответственно председателя.
   Подумайте что скоро вам придется отчитываться о надежности всего дома, и вас заставят заключать договор с смотрителем зданий и сооружений (еще и с лицензией). Все закупаемые материалы для ремонта или услуги так же будут под жестким контролем и будут продвинуты "нужные и правильные" компании... ух... перечислять можно массу будущих прелестей для членов ОСББ.

   Регистрация: 27.03.2012

   Новостей: 0

   Коментариев: 540

  •             
   Bot (10 февраля 2014 10:24)
   Читатели | Offline
   Цитата: Алена Черная
   досягнення ... соціальних результатів
   А навіщо нам це? "Иметь" - так королеву!

   Регистрация: 8.02.2013

   Новостей: 1

   Коментариев: 297

  •             
   Маслов (10 февраля 2014 10:40)
   Гости |
   Цитата: infopotok
   Но придет время, когда жильцам придется содержать чуть ли не целый руководящий штат как для любой фирмы, и бухгалтера, и юриста, и соответственно председателя.

   Ну если у вас у самих не хватит мозгов организовать свой быт,то вам конечно кого то навяжут. Это и в законе прописано. А по поводу тарифа,так это только людям решать.

   Регистрация: --

   Новостей: 0

   Коментариев: 0

  •             
   infopotok (10 февраля 2014 10:54)
   Читатели | Offline
   Цитата: Маслов
   Ну если у вас у самих не хватит мозгов организовать свой быт,то вам конечно кого то навяжут
   вы с какой планеты? если вы у нас на планете Земля адаптируетесь, то возможно поймете, что у нас все и всегда навязывается... остальное это иллюзия в вашем мозгу smile

   Регистрация: 27.03.2012

   Новостей: 0

   Коментариев: 540

  •             
   Маслов (10 февраля 2014 12:47)
   Гости |
   Цитата: infopotok
   вы с какой планеты?

   Я живу в доме ОСББ,в котором люди определили размер тарифа и обслуживающую организацию. Хотя сразу нам пытались навязать подстилку токарёвскую - Рясного и тариф при нём 2,50 с м кв.. Я говорю то что есть,а у вас как то размыто всё. По моему в нашем городе домов ОСББ предостаточно,хотя бы для сравнения с домами коммунального сектора.Уверен жалобы на коммуналку(Комфорт и остальная пиз..та) зашкаливают. Или у вас другая инфа? Вы говорите о тех проблемах,которые могут быть..... Не торопитесь бояться. Если будут,тогда и говорить будем

   Регистрация: --

   Новостей: 0

   Коментариев: 0

  •             
   Алена Черная (10 февраля 2014 13:38)
   Свiтлоград | Offline
   Цитата: infopotok
   придет время, когда жильцам придется содержать чуть ли не целый руководящий штат как для любой фирмы, и бухгалтера, и юриста, и соответственно председателя.
   Подумайте что скоро вам придется отчитываться о надежности всего дома, и вас заставят заключать договор с смотрителем зданий и сооружений (еще и с лицензией). Все закупаемые материалы для ремонта или услуги так же будут под жестким контролем и ... перечислять можно массу будущих прелестей для членов ОСББ.

   Вы правы! Возможно так и будет. Пока есть всего два варианта развития. Или Ваш, или тот, что был представлен на этом сайте в статье "Для сторонников антиМайдана, что будет если Майдан все-таки проиграет: "С жильем в многоквартирных домах будет еще интереснее. По новому проекту жилищного кодекса местные органы власти могут вам назначить управляющую кампанию, причем управляющей компанией сможет быть только лицензированная кампания (ну вы же понимаете), и эта кампания имеет право устанавливать услуги и цены которые пожелает, главное, чтобы мэрия согласовала.".
   Сегодня ОСББ в Никополе имеют полное право выбора обслуживающих компаний. И это пока работает нормально. Каждому собственнику решать, или самому нанимать руководящий штат, или это сделают за него. По моему, первый вариант выигрывает.

   Регистрация: 9.12.2011

   Новостей: 21

   Коментариев: 130

  •             
   Bot (10 февраля 2014 15:18)
   Читатели | Offline
   Платня 1,25грн/м.кв.
   Площа 2-х кімнатної - 50 м.кв.
   Тобто платня 62,5грн/міс.

   А для зрівняння за кабельне ТВ - 37грн/міс.
   Це для початку...

   І то в мене безкоштовне цифрове ТВ efirt2.tv

   Регистрация: 8.02.2013

   Новостей: 1

   Коментариев: 297

  •             
   Алена Черная (10 февраля 2014 16:36)
   Свiтлоград | Offline
   Цитата: Bot
   А для зрівняння за кабельне ТВ - 37грн/міс.

   Не могли бы Вы уточнить, какая связь?

   Регистрация: 9.12.2011

   Новостей: 21

   Коментариев: 130

  •             
   Bot (10 февраля 2014 16:43)
   Читатели | Offline
   У розмірності smile

   Регистрация: 8.02.2013

   Новостей: 1

   Коментариев: 297

  •             
   Алена Черная (10 февраля 2014 16:53)
   Свiтлоград | Offline
   Цитата: Bot
   У розмірності

   Так 62,5 грн. это много или мало? С учетом того, что у Вас цифровое ТВ. money

   Регистрация: 9.12.2011

   Новостей: 21

   Коментариев: 130

  •             
   Bot (10 февраля 2014 17:18)
   Читатели | Offline
   Шановна, Олена.
   Я ж вірно розумію, що ви голова декількох ОСББ.
   Тому Ви це все знаєте.
   Тому для інших.

   Я живу у багатоквартирному домі на 70 квартир.
   У середньому площа квартири біля 50 кв.м.
   Платня 1,25 грн/м.кв.
   Загалом: біля 4,4 тис.грн. у місяць.
   Податки на зарплату біля 35%.

   Тобто на все в ОССБ залишається біля 3,2тис.грн./місяць.
   А саме на 3-и мінімальні зарплатні людей.

   У СРСР двірник обслуговував декілька домів.
   Тому двірник в нас на 0,5(1/6) ставки мінімальної зарплатні.
   Бухгалтер та голова ОСББ теж щось таке...

   А за що мені каналізацію полагодять?
   То наша голова така як є.

   Ключниця або Плюшкин...

   Регистрация: 8.02.2013

   Новостей: 1

   Коментариев: 297

  •             
   Bot (10 февраля 2014 17:25)
   Читатели | Offline
   Був такий анекдот:
   -Гарна робота пожежником, а коли пожар - хоч звільняйся.

   Регистрация: 8.02.2013

   Новостей: 1

   Коментариев: 297