ВСІ НОВИНИ:

На Дніпропетровщину повертаються «продрозверстки»?

Фермери Дніпропетровщини заявляють, що чиновники примушують їх продати частину цьогорічного врожаю зернових до регіонального резерву за заниженими цінами. За словами агровиробників, на невигідних умовах їм наказали реалізувати до 30% вирощеного. Як після такого продажу розраховуватимуться з власниками паїв і з банками та де брати кредити, аграрії не знають. Районні посадовці ж звинувачення у тиску на сільгоспвиробників відкидають, запевняючи, що кожен господар сам вирішуватиме долю зібраного врожаю. 

Михайло Мариниченко - генеральний директор сільгосптовариства, що вирощує зернові в Криничанському районі. Фермер розповідає: днями його викликали до райдержадміністрації нібито на нараду. Насправді у присутності високопосадовця правоохоронних органів керівництво адміністрації зажадало від агровиробника продати частину врожаю до регіонального резервного фонду.

Ціни, каже фермер, запропонували вкрай низькі - 1600 гривень за тонну пшениці 2 класу, це при тому, що ринкова ціна перевищує 2 тисячі гривень. Після відмови наступного ж дня на його обійсті з'явилися представник органів контролю і виписали штраф начебто через неналежне зберігання гною, розказує Михайло Мариниченко.

«Я зібрав 350 тонн пшениці, 200 тонн мені треба закласти на насіння, ще 100 тонн - віддати пайовикам. Залишається ще 50 тонн, але ж у мене є свинарство. Мені що свиней вигнати чи не сіяти? Я не можу продавати. У мене кредити у трьох банках. І я маю за безцінь віддати зерно? І чому проблему соціального хліба хочуть вирішити за наш рахунок, за рахунок нашого банкрутства? Я відмовився», - розповів агровиробник Радіо Свобода.

За словами фермера, чиновники попередили його, що за вищу ціну продати цьогорічне зерно він не зможе, мовляв, місцеві елеватори не прийматимуть збіжжя за високою ціною, а вивезти врожай з регіону не дадуть - перекриють дороги.

У Криничанській райдержадміністрації звинувачення у тиску на фермерів відкидають. Начальник управління агропромислового розвитку Віктор Стрельцов зазначає: нікому ніяких вказівок щодо реалізації зерна не давали. У ринкових умовах кожен господарник сам вирішує, що і за яку ціну продавати, запевнив Радіо Свобода посадовець.

«Я таких даних не маю. Ніхто нікого не примушує. Такого нема сьогодні поняття. Ринкова економіка - кожен сам дивиться, які в нього резерви. Як можна людину примусити? Сьогодні у нас елеватор приймає за 1800 за тонну пшениці», - сказав Віктор Стрельцов.

Ленінським курсом?

Тим часом повідомлення про неофіційні «прохання» чиновників продати зерно цьогорічного врожаю задешево до стабілізаційного фонду надходять з інших сільських районів, зокрема Солонянського та Нікопольського. Скарги фермерів збирає обласна організація Української народної партії і готує подання до прокуратури, повідомив Радіо Свобода керівник обласного осередку Анатолій Сокоринський.

«Ми змушені звернутись до прокуратури й до інших правоохоронних органів. Хай перевірять, чому людей примушують здавати зерно за такими цінами. По-друге - що це таке за стабілізаційний фонд, що формується так непрозоро? Ми вважаємо, що це «продрозверстка», ота ще, ленінська, коли у людей забирали останнє», - зазначив Анатолій Сокоринський.

Наприкінці травня на Дніпропетровщині створили комунальне підприємство «Регіональний стабілізаційний фонд». Воно має формувати резерв продовольчого зерна для області, адже цього року на Дніпропетровщині очікують неврожаю: загинуло 37% площ посівів озимини.


Радіо Свобода

 


Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktelegram,  twitter,Google +, и видео на нашем канале: Канал на youtube


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

5 комментариев

Pavel Makarov 18 июля 2012 12:58
лозунг ленина: декрет о земле- землю крестьянам.
лозунг продотрядов: земля для крестьян,- а то что вырастил, давай сюда.
современный лозунг селян: работая на земле, ни чего, кроме горба, нажить невозможно.
  • 0
infopotok 18 июля 2012 14:57
Уважаемые никопольчане и орджоникидзевцы, привожу заметку из газеты Цензор "Киевлянам отказывают в оказании медицинской помощи, если они не являются членами Партии регионов. Об этом заявил народный депутат фракции «БЮТ-Батькивщина» Андрей Павловский*, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу БЮТ. Он сообщил, что во время приема граждан под Украинским Домом к нему обратился киевлянин, который рассказал о том, что когда на днях его онкобольная жена обратилась в поликлинику № 3 Оболонского района за медицинской помощью, врач-терапевт по фамилии Куценко сказал, что выпишет ей рецепт и назначит лечение в случае, если она оставит свои паспортные данные.Также «врач» настойчиво gорекомендовал голосовать на предстоящих выборах за Партию регионов. В связи с этим фактом Павловский обратится с депутатским запросом в прокуратуру и к министру здравоохранения. Народный депутат выразил возмущение, что «Партия регионов использует админресурс с целью фальсификации результатов парламентских выборов».
... привести эти данные меня побудил случай произошедший сегодня... к моим стареньким родителям пришла участковая медсестра и под видом необходимости создания новых мед карт, запросила данные ихних паспортов, меня, жены и моих детей!!! какое у нас здоровье их не интересует, только данные паспорта! старенькие родители не в "теме" и дали данные... но какова наглость? нарушать законы обманом под видом благих дел? у меня нет слов, одни выражения как говорят...
  • 0
szlahta 18 июля 2012 19:14

но комент..................
  • 0
infopotok 18 июля 2012 23:34
100% реальность
  • 0
Gagarin 19 июля 2012 10:26
Мертвое море тоже они убили!
  • 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.