Доки ми будемо тихо звільняти і призначати міністрів, в країні нічого не зміниться! Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат (партія «Відродження») Андрій Шипко, зауваживши, що призначення нових міністрів необхідно проводити з урахуванням, насамперед, думки суспільства та експертів профільних галузей.
«Нехай буде декілька кандидатів - а суспільство дасть свою оцінку кожному» - додав він.
Разом з тим, парламентар, порівнявши обіцянки коаліційної угоди зі звітом МОЗу, відзначив, що, попри гучні заяви міністерства щодо реформування медицини, суттєвих змін у галузі так і не відбулось.
««Реформа ринку ліків» звелась до так званих «тендерних процедур», а «реформа системи охорони здоров’я» - до, фактично, пропозиції затвердження на законодавчому рівні можливості приватизації лікарень» - підкреслив Шипко, додавши, що сьогодні не міністерство, а народні депутати розробляють законопроекти, спрямовані на комплексне вирішення цих питань.
Так, законопроекти 2162, 2162-1 і у процесі підготовки Комітетський проект Нової редакції Закону «Про лікарські засоби» розроблені з метою створення прозорих правил у фармації, забезпеченню якості та доступності ліків для населення. А Законопроект 2463а «Про статус та діяльність закладів охорони здоров'я» надасть медичним закладам більше прав та можливість вільно розпоряджатися власними коштами, уникнувши при цьому ризиків для пацієнтів.
Окрім того, на думку нардепа, головною проблемою є те, що МОЗ за рік ані трохи не наблизилося до запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування, хоча у парламенті зареєстрований законопроект 2462а, до речі теж депутатський, про поетапне (як позначено в Коаліційній угоді) запровадження страхової медицини.
1 комментарий