Нова медична реформа стала справжньою загрозою для життя більш ніж трьох мільйонів хворих на гіпертонію українців. На цьому, в своєму виступі з трибуни Верховної Ради, наголосив народний депутат Андрій Шипко.
«Лікування, яке пацієнти отримували впродовж останніх трьох років, не продовжено! Фінансування проекту припинено 31 грудня 2014 року» - зазначив він, звернувшись до Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я з вимогою відновити дію Постанови №340 щодо компенсації вартості ліків для хворих на гіпертонію.
Андрій Шипко переконаний, що фінансування державної програми було припинено через недбалість «реформаторів», які залишили людей сам на сам з проблемою.
Парламентарій вважає неприпустимим «змушувати людей вибирати між хлібом та ліками»,та вказує на важливість зваженої організації перехідного періоду під час реформування галузі. За його твердженням «не можна просто взяти і перестати фінансувати програми, пілотні проекти і чекати появи страхової медицини».
Слід зазначити, що завдяки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію,який був ініційований в 2012 році, зросла кількість пацієнтів, які почали системне лікування. За статистикою МОЗ України, кількість хворих на гіпертонічну хворобу в 2014 році становила 9 мільйонів осіб, з них в рамках програми отримали постійне лікування 3,2 мільйони (35,1%).
Аналіз показників засвідчив чітку закономірність по зниженню числа інсультів серед хворих на гіпертонічну хворобу та викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів.
За прогнозами фахівців та експертів, продовження дії програми дозволить отримати до 2016 року наступні результати: зменшення смертності від серцево-судинних захворювань в працездатному віці (від 20 до 65 років) на 10-20%; зменшення кількості інсультів - не менше ніж на 20% (80 - 90 тис. на рік)
Джерело: medsvit.org
29 комментариев