ВСЕ НОВОСТИ:

Форум громадського активу України

31 травня - 3 червня в передгір'ях Карпат біля містечка Ворохта відбувся “Форум ”. Захід відбувся за пропозицією представників декількох громадських організацій та ініціативних громадян, що невтомно шукають формат об`єднання зусиль. За мету такого нестандартного “круглого столу” громадських активістів було обрано визначення викликів для розвитку України як держави та головних цілей для неї, які здатні здолати ці небезпечні процеси та тенденції, а також обговорення можливих шляхів задля досягнення визначених цілей.

В роботі форуму прийняли участь представники громадських організацій з різних областей України і різними векторами спрямування діяльності: від здорового довголіття до мерітократії, від місцевого самоврядування до розвитку ОСББ, від політичної самоорганізації до громадського контролю регуляторної політики. (Місто Нікополь було представлене на форумі Асоціацією ОСББ «Світлоград»).

Різноплановість діяльності учасників, інтенсивна робота в різних форматах та значна тривалість спілкування забезпечили обґрунтовані висновки та конкретні пропозиції.

Шлях до визначення викликів для України був подоланий за два кроки: спочатку відбулося визначення індивідуальних та суспільних цінностей українців, а потім ідентифікація замовників та виконавців їх втілення. Були погоджені тези, щодо найголовніших цінностей - достойне життя (добробут, здоров`я, сім`я), свобода(и), можливість самореалізації, справедливість, солідарність, екологічна гармонія, загальнонаціональна єдність. Учасники зійшлися на думці, що активними замовниками втілення цінностей є громадяни країни, їх об'єднання та суспільство в цілому. Що стосується виконавців - майже одностайно, разом з державними органами влади, були визначені і самі громадяни. Без активних дій людей, їхнього впливу на своє оточення, на державні інституції, на самих себе - досягнути панування бажаних цінностей неможливо.

Самі виклики або небезпеки для України визначалися відповідно до загроз цінностям. Цікаво, що один з висновків форуму це відсутність ефективного державного управління (яке безперечно визначається якістю людей у владі) породжує всі інші. Серед них - неефективна неконкурентноздатна економіка, низький рівень життя та демографічна ситуація, геополітична деградація та залежність, втрата науки та відсутність доступу до якісної освіти, екологічні небезпеки, корупція та монополізація у всіх сферах життя, роз'єднаність громадських активістів та суспільства.

Згідно цих висновків учасники сформулювали цілі, які є антитезами викликам та в цілому виглядають наступним чином:

- ефективне державне управління

- конкурентноздатна економіка з антимонопольним механізмом

- об'єднане спільними цінностями громадянське суспільство

- міжнародний авторитет, зовнішньополітична незалежність

- інтегрована у світові інституції наука, як джерело інноваційної економіки країни

- вільний доступ до якісної освіти

- Україна - екологічний взірець для світу

- справедливе правосуддя, захищена гідність громадян

- подолання зубожіння, входження у світову десятку за темпом росту доходів громадян.

За такими масштабними цілями мають бути визначені конкретні шляхи досягнення. Громадський актив у своїх дискусіях дійшов висновку - їх потрібно продукувати, дискутувати та узгоджувати, проте ніщо не заважає вже діяти у визначених напрямках. Так учасниками форуму вже були заплановані конкретні заходи щодо підвищення правової обізнаності молоді, методологічні заняття щодо спільної власності, проведення агітаційних заходів за здоровий спосіб життя, організаційні заходи по демократичному створенню об'єднання громадян, екологічні “десанти” та контрольні огляди невпорядкованих теріторій.

Досвід форуму допоміг учасникам форуму згенерувати цілком логічну ідею, яка була виголошена на найвищій точці України - Говерлі. Активні небайдужі українці мають об'єднатися в мережу справ, які вони вже роблять та будуть робити за своїми переконаннями.

 

 

 

 

 

 

Символічно, що після промови масштабної ініціативи, учасники запропонували конкретну справу без зволікань: “Очистимо Говерлу від сміття - очистимо засмічену Україну”. На маршруті спуску учасниками форуму були зібрані пляшки, поліетиленові пакети та інше сміття. Після завершення спільної роботи декілька десятків кілограмів непотребу були завантажені у відповідні контейнери в адмінзоні лісництва.

Звичайний приклад відмінностей конкретних справ від гасел програм безліч формальних організацій.

Звичайно, що ініціатива лише іскорка громадської свідомості, яка потребує плекання та підживлення. Безперечно, що її доля поки що в руках її творців. Проте, можливо, саме такий формат мережевого об’єднання без керівного ядра, неформальної єдності людей справи, що вболівають за свою долю, майбутнє своїх дітей та країни, які прагнуть змінити загрозливий маршрут України - може стати зародком потужного широкого громадського руху, який врятує нашу Батьківщину.

 

Автор: Сергій Худолій м.Київ

 


Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktelegram,  twitter,Google +, и видео на нашем канале: Канал на youtube


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.