
Після того, як були представлені основні складові моделі бюджетного прогнозування, експерти навчили учасників використовувати модель та моделювати різні сценарії прогнозу бюджетних показників міста Нікополь в залежності від зміни економічних та демографічних чинників.
На практичній сесії тренінгу також було обговорено питання розрахунку прихованої ставки податку, що застосовується для прогнозування податку на доходи фізичних осіб, а також необхідність застосування кумулятивного показника індексу споживчих цін для складання достовірного прогнозу бюджетних доходів.
Учасники тренінгу прокоментували структуру бюджетної моделі, а також методи прогнозування, що застосовуються до окремих категорій доходів та видатків. Крім того, вони висловили свої зауваження та пропозиції щодо методів прогнозування капітальних видатків міста на основі надходжень бюджету розвитку, а також щодо методів прогнозування дотації вирівнювання, або коштів, що спрямовуються з місцевого до державного бюджету.
На думку учасників, модель є достатньо деталізованою і дає можливість досить точно прогнозувати доходи, видатки та бюджетний профіцит/дефіцит з незначною похибкою.
Відділ прес-служби міської ради
4 комментария